menu

rehabilitačně relaxační centrum

Pro návštěvníky

Při návštěvě rehabilitačně relaxačního centra Vitálního světa budete mít možnost využít prostory vodoléčby (bazén, vířivka) a saunové části vlastního Vitálního světa, kde na vás čekají atrakce: Finská sauna, Orlický brloh, Římská pára, Bylinková inhalace, Infrasauna, Tepidarium, Vířivka, Ledová studna, Duše vody, systém sprch a pitné fontánky.


Centrum Vitální svět se nachází v objektu VITAL komplex na adrese Ústí nad Orlicí, Floriána Hernycha 1601 (vedle Domu dětí a mládeže).

Provoz pro veřejnost je smíšený, od 18 let a je otevřen v době:

(provozní cyklus je 3 hod.)

všední dny – úterý, středa pátek: 18.30 – 21.30

sobota, neděle, svátky: 14.30 – 17.30 a 18.30 – 21.30

Objednání návštěvy na telefonním čísle 468 008 008.

V pondělí a ve čtvrtek je klubová činnost Vital klub 20.

Prostory jsou přístupné 20 minut před a po otevírací době k převlečení. Maximální okamžitá kapacita centra je 20 návštěvníků.

Cena za návštěvu cyklu je 500,- Kč/osobu, cena permanentky pro 10 vstupů v daném kalendářním roce je 4 000,- Kč/osobu.

Platba v době večerního provozu je možná pouze platebními kartami (včetně karet Sodexo).

Možnost zakoupení dárkových poukazů.

ATRAKCE

Finská sauna

je odvozena z klasické finské sauny s teplotou v rozmezí 95–98 °C. Relativní vlhkost se pohybuje 45–50 %. Doporučený pobyt je 15–20 minut s opakováním 2–3 krát za sebou. Po přehřátí těla musí následovat jeho ochlazení a mírný odpočinek. Je důležité nepřeceňovat své síly a je nutné vycházet z individuálního zdravotního stavu návštěvníka. Kapacita 6 osob.

Orlický brloh (Parní sauna) – eukalyptus

– teplota v sauně se pohybuje od 42–46 °C, relativní vlhkost je 100 %. Vzduch je nasycovaný
přírodním olejem eukalyptu nebo mentolu. Procedura pročistí horní dýchací cesty. Doporučený pobyt v tomto prostoru je 15 minut. Kapacita 5 osob.

Římská pára

teplota v sauně se pohybuje od 42–46 °C, relativní vlhkost vzduchu je 100 %. Vzduch je nasycován přírodním olejem s příjemnou vůní. Doporučený pobyt v tomto prostoru je 15 minut. Kapacita 4 osoby.

Bylinková inhalace

– je odvozená od klasické finské sauny s teplotou v rozmezí 42–45 °C. Relativní vlhkost se pohybuje od
50–60 %. Řadíme ji do procedury mírného přehřátí a doporučená doba pobytu je 15–20 minut, rovněž s opakováním 2–3 krát za sebou. Kabinu je možné považovat i za částečně odpočinkový prostor mezi procedurami. Jedinečností aroma sauny je speciální saunová pec „HERBA“, která umožňuje inhalaci vůně bylin, větví a podobně. Inhalované přírodní produkty jsou v pravidelných intervalech vlhčeny studenou vodou a právě tato reakce tepla a chladu zajišťuje intenzivní vyluhování vůní, esenciálních olejů atd. Kapacita 4 osoby.

Infrasauna

Infrasauna je dřevěná kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Proceduru v infrasauně lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí.

Ledové vědro

slouží k ochlazení těla po sauně v mírnější formě. Objem vody je asi 12 l a má teplotu 8–12 °C.

Turbo sprcha / Bouřka, Letní déšť

Turbo sprcha – rychlejší a efektivnější ochlazení těla po sauně. Navrhovaná technologie poskytne nárazové množství studené vody pod tlakem na celé tělo, čímž se účinně ochladí. Během masážní sprchy lze také zvolit teplou vodu. Teplota vody je v rozmezí 8–12 °C.
Bouřka, Letní déšť – atraktivní sprcha s efektem deště, silné letní bouře včetně zvukových a světelných efektů (hrom, blesk). Může být použito jak pro ochlazení po sauně nebo jako efektní sprcha pro osvěžení organismu. Teplota vody v rozmezí 8–36 °C.

Tepidarium

klasický relaxační prostor s lehátky, který se přednostně používá pro přestávky a relaxaci těla po pobytu v horké sauně. Kapacita je 8 osob.

Vířivka

určená pro relaxační koupel a jemné promasírování těla vodními tryskami. Horní sada trysek má také vzduchovou masáž. Každý návštěvník má k dispozici dvě dolní a dvě horní hydro-masážní trysky, centrálně na dně je vzdušný gejzír. Provoz je plně automatický s teplotou vody 34–36 °C. O kvalitu vody se stará automatická úpravna vody s měřicími sondami a dávkovacími čerpadly. Během 20 minut je tělo dostatečně prokrvené.

Ledová studna

ochlazovací procedura s možností ledové masáže celého těla.

Duše vody

je nenáročný prostor s keramickým povrchem s teplotou v rozmezí 42–45 °C.

Pitná fontánka

pobyt ve Vitálním světě je náročný také na dodržování pitného programu. Osvěžení pitnou vodou je nutné a během tříhodinového pobytu je potřeba opakovat nejméně čtyřikrát.